Како изгледаат познатите рокери денес? И тоа оние од почетокот на овој милениум!

Милениумот донесе голем број на „милениумски“ познати фацки заедно со многу нови музички жанрови, но добрата рок музика е сè уште главниот светски фаворит. Додека имаме нова рок музика која можеме да ја слушаме, да не ги заборавите рок ѕвездите кои беа познати во раните 2000-ти. Тие можеби покажуваат ситни знаци на стареење, но, тоа не значи дека престанаа да го рокаат нашиот свет!

На сајтот Брајд Сајт се појави статија која ни покажува како изгледаат денес познатите рокери!

1. Anthony Kiedis (Red Hot Chili Peppers)

2. Billie Joe Armstrong (Green Day)

3. Chad Kroeger (Nickelback)

4. Thom Yorke (Radiohead)

5. Serj Tankian (System of a Down)

6. Matt Bellamy (Muse)

7. Alex Turner (Arctic Monkeys)

8. Jack White (The White Stripes)

9. Amy Lee (Evanescence)

10. Damon Albarn (Gorillaz)

11. Avril Lavigne

12. Dave Grohl (Foo Fighters)

13. Brandon Flowers from The Killers

14. Alex Kapranos (Franz Ferdinand)

15. Karen O (the Yeah Yeah Yeahs)

16. Mark Hoppus (Blink-182)

17. Dan Auerbach (The Black Keys)

18. Fred Durst (Limp Bizkit)

19. Doug Robb (Hoobastank)

20. Caleb Followill (Kings of Leon)

Извор: brightside.me

Посетено 805 пати

Mini Hama: Minimum Hamatora (https://animefreak.ws/m/jwZB) Episode 4

Website https://wcostream.cc: Watch Spoon Oba-san (Dub) wcostream Episode 130 wcostream cartoons

AniWatch: Fairy Tail Series 2 (Dub) anime episode 102 online free at https://aniwatch.pro aniwatch.me

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/gogoanimebe

Yolotheme: https://yolotheme.com/forums/users/gogoanimelol/