За оваа торта не ви треба ни миксер, ни рерна! Без печење, готова за 15 минути!

tortaАха, сигурно само толку! Ако претходно некој друг ти сомлел 300 грама бисквити, ти искршил, очистил и сомлел 150 грама ореви, ти исецкал 100 грама желе бонбони (од оние што се лепат за нож), ти исецкал 50 грама смокви (од оние што се како гума па не се сечат), ти изрендал 200 грама чоколадо, ти стопил на шпорет пола маргарин со исецкани коцки од едно чоколадо и рачно ти изматил една шлаг пена, со онаа маталката за матење јајца шо се користела порано кога немало миксери! Кого лажат бе?! Мене ли?! Е затоа торта у живот неам напраено, оти лажат! Smile

595х90 px-01

Посетено 2.368 пати