Марина Макенаџиева


Марина Макенаџиева
– менаџер за продажба во Винер Лајф.

Денот го започнувам со утринско кафе  со колегите во 8:30 часот во “Every Day”. Тоа е традиција која ја практикувам веќе една година и за мене тоа е единствениот опуштен начин да е започне позитивно работниот ден. Што би се рекло кафето е најбитниот оброк во денот па нека помине во здрава атмосфера. Второто кафе го пијам по 12 часот со некој клиент или соработник во зависност од тоа како ми се одвиваат работните обрврски, но кафето секогаш е мало макијато. Потоа продолжувам со мојот ден, ретко пијам кафе во вечерните часови, но има и такви вечери кога би ја цитирала Американската писателка Луиза Меј Алкот – “Сега повеќе би сакала кафе отколку да примам некој комплимент “ 🙂

Посетено 4.777 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Sorcerous Stabber Orphen: Celestial Artifacts Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeKisa: Bleach the Movie: Memories of Nobody (Dub) anime episode Full online free at https://animekisa.in watch anime

Website https://twistmoe.net: Watch The Illusionary Golden Bowl twistmoe Episode Full watch anime dub

Hub docker: https://hub.docker.com/u/animefreakws

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/gogoanimebe