Тамара Тодеска – Довидување таго (Видео)


Музика и аранжман: Роберт Билбилов
Текст: Игор Џамбазов
Режија: Чедо Поповски

Да, ти ја најде мојата среќа во житото.
Ми покажа кај е крајот на виножитото.
Довидување се најубаво, таго.
Се ти е простено и нема мило за драго.
Јас имам мисли скитници, желби планини, живот брз како воз.
А сакам слатки ситници, зрели капини капнати на твојот нос!

Да, ние сме бура што никогаш не се стишува.
Да, ние сме тајна едно читаш друго пишува.
Довидување се најубаво, таго.
Се ти е простено и нема мило за драго.
Јас имам мисли скитници, желби планини, живот брз како воз.
А сакам слатки ситници, зрели капини капнати на твојот но!

Посетено 2.216 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeFLV: Rainbow Days anime episode 24 online free at https://animeflv.uk watch anime dub

Tengen Toppa Gurren Lagann: Ore no Gurren wa Pikka-Pika!! Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch Grow Up With My Daughter Season 2 twistmoe Episode 18 animes online

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

Openstreetmap: https://www.openstreetmap.org/user/gogoanimelol

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/animefreakws