Рецепт за поезија!

Damn. Песна напишана пред 3 fucking години.

Инспирацијата е иста…

И ќе биде.

Дур мене ме има.

Дур јас дишам и ја воспримам неговата љубов…

Ќе напишев поезија,
патетична и проста.
Ќе додадов грам
ритам и рима.
Малку метафора,
повеќе алегорија.
Помалку сласт,
повеќе страст.
Ќе те опиев со љубов,
ќе те натерав да ми го цениш трудов.
Ќе те наречев со зборови разни,
за некого перверзни, за некого безобразни.
Ќе те обликував во стих,
ќе те оформев во строфа.
Читај меѓу редови,
не оставај во себе мисли ледени!!

Посетено 220 пати

Website https://twistmoe.net: Watch Outlanders twistmoe Episode Full animes online

Megumi (Dub) Episode Full

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AniWatch: Steins;Gate: Kyoukaimenjou no Missing Link - Divide By Zero anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch animes

Kissanimemx wordpress: https://kissanimemx.wordpress.com/

Dpi hochiminhcity: http://www.dpi.hochiminhcity.gov.vn/Lists/GopY/DispForm.aspx?ID=3766