Културен шок пред коперација…

Тројца другари зборуваат за настани којшто им предизвикале културен-шок

Другар 1: Бев у Фиренца, кај братучед ми. Лудило. Инфраструктура, архитектура, дух на градот, културни луѓе. Културен-шок пар екселанс.

Другар 2: Абе каква Фиренца. Ја имам одено на концерт на Нирвана у Словенија. Средна школа бев. Е тоа ти е прав културен-шок, а не таму некои помпезни италијани у мокасини.

Другар 3: Абе каква врашка Фиренца, каква пуста Нирвана. Абе преска шо ми се деси. Идам по леб, пред коперација ги гледам стандард пациентите како мудросеруваат. Кога загледав подобро има шо да видам: Еден од нив пие пиво у чаша, човече божјо!!! У ЧАША!!! ПРЕД КОПЕРАЦИЈА!!! Е тоа е културен-шок.

Посетено 2.516 пати

AnimeKisa: Yu☆Gi☆Oh! (Movie) anime episode Full online free at https://animekisa.in watch anime dub

Website https://wcostream.cc: Watch One Piece: Episode of East Blue - Luffy to 4-nin no Nakama no Daibouken (Dub) wcostream Episode Full we bare bears wcostream

AnimeHeaven: Children of the Whales (Dub) anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro hunter x hunter anime heaven

Website https://animeflv.uk: Watch The Day I Became a God animeflv Episode 12 watch anime free

Pinterest: https://www.pinterest.com/animefreakws

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/MM8y1E1zq4yjiQ5AjWLyDDsnFmigyiE8EeaLUoiJRfk/