8-9 саати одиш по куќи и станови облечен ко космонаут, дишеш ко Дарт Вејдер, скоро цел ден со маска и ракавици…

8-9 саати одиш по куќи и станови облечен ко космонаут, дишеш ко Дарт Вејдер, скоро цел ден со маска и ракавици, како во финска сауна се потиш заради материјалот од кој е направен скафандерот, качувај се неброено пати во денот до 5-6 кат па и поткровје пошто нема лифт во зградата или не работи, излези – влези од колата по стопати во денот, доаѓаш дома, миење раце, дезинфекција, туширања, капнат од умор си легнуваш во 9, се грижиш за здравјето на тие кај што одиш, се грижиш и за своето затоа што знаеш дека од твоето зависи и здравјето на тие со кои живееш но и твоите комшии, се бориш максимално за што побрзо да ја избркаме коронава и веруваш дека набрзо ќе се случи и тоа.

И наеднаш – Струга 🤬

И веднаш знаеш дека уште ќе се бориш со несовесноста, себичноста, безобразноста и безумието.

Туго……😰

Денис Јанкуловски

Посетено 17.040 пати

Website https://animebee.to: Watch DUNE feat. Hatsune Miku animebee Episode Full online anime

Website https://gogoanime.be: Watch Aggretsuko 3rd Season gogoanime Episode 10 detective conan gogoanime

AnimeTV: Kono Oto Tomare!: Sounds of Life (Dub) anime episode 13 online free at https://animetv.cc top anime tv

Watch Dagashi Kashi 2 (Dub) Episode 12

Pearltrees: https://www.pearltrees.com/animefreakws/item374989878

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/gogoanimebe