Слушнете ја ‘La Vie En Rose’ во изведба на Лејди Гага (Видео)

Секој знае дека Lady Gaga умее да пее и има сериозни афинитети кон старите класици, но со каверот на легендарната  ‘La Vie En Rose‘ од Едит Пјаф докажува дека навистина може да додаде уникатен спин на било која изведба.

По завршувањето на настапот со Тони Бенет, поп-ѕвездата приреди изненадување кога се појави во најстариот џез клуб во Копенхаген, Ла Фонтен, оставајќи ги без здив малобројната публика и вчудоневидените вработени со нејзината изведба на песната ‘La Vie En Rose’. Со сензационален глас, фризура во стил на Мерилин Монро, лесно може да ја замислиме во некое кабаре во Париз околу 50-тите.

Гледајте, слушајте и уживајте….

Посетено 608 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeflix.nl: Watch Tekken: The Motion Picture animeflix Episode Full animeflix bleach

AniWatch: Peeping Life TV: Season 1?? anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro watch animes

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

8tracks: https://8tracks.com/gogoanimebe

Sonicsquirrel: http://sonicsquirrel.net/detail/user/animeflixnl/