Емилија, ти си магијата која му помогна на фениксот да се издигне од пепелта!

Пред два дена одекна веста за успешната прва трансплатација на срце од починат донор. И имаше помешани чувства, од неверување

Прочитај повеќе

Ми се оди во самоизолација некаде далеку, па да се изурлам како човек! Ова овде више не се трпи…

Втор месец во карантин, но не ми смета. Единствено што ми сметаат се секојдневните вести кои благоречено не’ отруја, но

Прочитај повеќе

Два месеци карантин, два месеци нови искуства помеѓу четири ѕида…

Два месеци карантин, и уште толку нови искуства во дупло повеќе ѕида! Звучи како невозможна мисија, нели? Првиот месец научив

Прочитај повеќе

Има едни луѓе – прибежишта. Секогаш кога ти е тешко, помислуваш на нив – Драган Таневски

Има едни луѓе – прибежишта. Секогаш кога ти е тешко, помислуваш на нив. Си приметил како секогаш имаат време за

Прочитај повеќе

Доколку се прашувате дали СТЕ депресивни, а веројатно НЕ СТЕ, можеби тука ќе го најдете одговорот.

Депресивните луѓе, никогаш нема да дојдат кај вас и нема да ви кажат дека се депресивни и никогаш нема да

Прочитај повеќе

„Читателите прашуваат, авторите одговараат“ со Марија Прличкова

Читателите два пати неделно во групата Размена на книги и книжевни муабети имаат можност да ги прашаат авторите, а овие

Прочитај повеќе

Watch Akudama Drive Episode 2 at AnimeHeaven black clover anime heaven

Fairy Tail (https://funimationfree.com/m/AbL) Episode 175 at website https://funimationfree.com funimation website