Џабе ти се Најк Ермакс, платинест Ролекс, Беемве џип…

Џабе ти се Најк Ермакс
платинест Ролекс
Беемве џип
магистратура на човекови ресурси
Адидас микрофибер тренерки
Ла Косте лаковани ципели
Самсунг Галакси и
Пјер Карден токсидо

dzabe unatre
Се ти е џабе
кога пиеш сечен Витач со Газоза
мезеш пирошки и леб
споделуваш мудри мисли од Цеца
и не слушаш Beastie Boys

(Посетено 2.499 пати, 1 денес)

Оставете одговор

*