Годината е 2025

Годината е 2025:
Свет:
– Пронајден универзален лек за сите болести, сиромаштија нема, луѓето живеат во хармонија.
– Леонардо ди Каприо го добива третиот Оскар!
– Ким Кардашијан го раѓа шестото дете. Крстено е Југ на запад од север па на исток.
– Ким Јонг Ун и Трамп видени на Сејшелите.
Македонија:
– На Заев не може да му се верува!
– Никола денеска со својот конвој ќе одржи митинзи во секој град во Македонија, каде шо ќе објави вработувања за 150.000 работни места на кои можат да конкурираат и последните 100 граѓани останати да животарат овде.
– Македонија увезува граѓани од Тунгузија.
– Заев со нова бомба #599478 уште драпа мадиња!
– Група архитекти го пронајдоа гробот на Александар Македонски на Плутон!
– Клонот на Нимиц со нов предлог за името.
– Латас чита временска прогноза на А1!
– Дупките у Кавадарци уште се потполнуваат со “воден талог”.
– Карадај, Румелија, Белото памукче и Малиот Ага се обновени со нови сезони!
– Сензација! Шабан Шаулич, Митар Мирич, Шемса Суљакович и Тозовац со целовечерни концерти на стадионот Амди Бајрам у Свирипичино!
– Миле го доби 1750 син пошто на сите им ја еба мамицата.
– Граѓани на Пустец на референдум за припојување кон Македонија!
– Кавадарци го доби својот 16-ти кружен тек!
– Во Скопје официјално пресечено последното дрво!
– Македонија набавува ленти за сечење во вредност од миЉарда евра!
– Бранко се активира, бара предвремени избори и губи за 2 гласа!
– Вро уште се реформира.
– Просечната плата во Македонија достигна рекорно ниво на покачување и сега изнесува 12,001 денар.
– Официјален јазик во Македонија станува Клингонскиот.
– Боро конечно а издава првата книга Поглед во недоглед. Конечно има пари да се преселе на Марс. Само што стигнал прелетала Нибиру. Он уживал у погледот додека со Господ грицкал сончоглед шо сам го одгледувал таму.
Посетено 718 пати