Украсете го домот во празничен дух

bozik1
Раскошни елки, светкави украси, свечено наместена трпеза, празнични мотиви насекаде. Во прилог неколку идеи како можете да го декорирате вашиот дом.

Елката најчесто е во центар на вниманието кога станува збор за празничното декорирање на домот.

Погрижете се вашата елка да биде маркантна и да го одразува вашиот стил – без разлика дали сакате големи и светкави украси, или винтиџ елементи.
Секаде има огромен избор на елки, а со инстант кредитите на Форца може да добиете пари за целосно декорирање на домот токму онака како што сакате. Сепак, не ги занемарувајте другите детали во домот.
Празничната атмосфера префрлете ја и во трпезаријата, па дури и во кујната и спалната. Новогодишните мотиви можат да бидат одлично надополнување за буквално секој простор.
Одлучете се за темно црвен чаршаф за маса на кој ќе наредите украсни чинии, свеќник и некој ансамбл со цвеќиња. Разиграјте ги и завесите со сијалички или украси што висат – можностите буквално се бескрајни.
За сите оние што немаат инспирација, одделивме неколку домови уредени во новогодишен стил:

bozik2 bozik4 bozik3 bozik5 bozik6 bozik7 bozik8 bozik9 bozik10 bozik11 bozik12

Посетено 377 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!