Меланхолик

Сам сум дома а баш ми се збори со некој.
Пробав со срцето, ме откачи
Пробав со бубрезите и тие ме откачија,
уствари сите органи ме откачија,
конечно душава се смилува да си муабетиме
„се осеќам меланхололично“ – и’ викам
„како кажа?“ – потсмешливо ме прашува душава
„мелаххололо…се збунив“
„хахах не се осеќаш меланхолично него глупо“
„од кај знаеш па ти?“
„па јас сум ти душата, најдобро те познавам“
„мене да ме отвориш?“… „нема теорија!!!“
„ебате душата “
„ебате газдата“
„ај не се занесувај ќе те скршам“
„ти ќе ме скршиш?, седи мирен мочко еден“
И така се затепав со мојата душа
Се скршивме од мавање, уствари јас неа
малце повише него она мене
и сега сме скарани.
Неколку дена сум без неа
и тешко ми е ама не сакам да и’ признам
Сигурно и’ неа и е досадно ама ни она не признава
Ај да видиме кој прв ќе попушти.
А во меѓувреме ќе бидам обичен македонец без душа
и онака нема никој да примети, многу не’ има

Посетено 1.183 пати

Website https://animepahe.cc: Watch Space Battleship Tiramisu Zwei animepahe Episode 13 anime pahe

Website https://animefreak.ws: Watch Inazuma Eleven Go: Kyuukyoku no Kizuna Gryphon (Dub) animefreak Episode Full one piece animefreak

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Website https://twistmoe.net: Watch Coppelion twistmoe Episode 13 anime twist app

Able2know: https://able2know.org/user/animefreakws/

Forum fastcap: https://forum.fastcap.com/profile/animeflixnl/