Заменки – Татјана Алексиќ


Ние одамна не сме именки, именувани по име, со голема и мала буква, лични и конкретни…Полека но сигурно стануваме ЗАМЕНКИ!

ОНИЕ онака ни правеа, ОВИЕ овака ли да ни прават, а кај сме сите НИЕ во заменскава приказна?? Извезуваме ( изнесуваме) интелектуален и креативен потенцијал, а како одат заменскиве работи, ќе увезуваме ( внесуваме) ефтина работна сила, посилна од нашето трпение и родољубие да работиш достоинствено во родната земја за 400 евра ( оти има кој и за 200 да работи, па ако не ти чини ,,дај друго дете” ).

А да, кога сме веќе кај имиња, сѐ поизвесно е дека нашите нови милениумски имиња, во име на компјутерската технологија, може да ги кумуваме во Виберка, Твитољуб или Селфие, изборот е наш!

Татјана Алексиќ

Посетено 752 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeKisa: The Adventures of Little Samurai anime episode Full online free at https://animekisa.in watch anime online

Bleach the Movie: The DiamondDust Rebellion (https://gogoanime.be/m/pok) Episode Full

Godry co: https://www.godry.co.uk/members/status/show?id=16170284%3AStatus%3A6048194

60dbdfa4e9c2d site123: https://60dbdfa4e9c2d.site123.me/