Седнуем синојка у Тетово у шиптарска кафана на ќебап

Седнуем синојка у Тетово у шиптарска кафана на ќебап(можда најбољи у свет), се изнајадовме ко шо треба(цех мал, храна ефтина а добра), башка дечкото на паркинг до сама кафана не ни наплати ни паркинг(на брзака пошто)…како завршивме со јадачка-пијачка, ете ти го конобарчето: “извинете, дали може да се напиете нешто од куќата”?! – Прашање шо не сум го чул еден век низ наши локали…и тоа баш у оние у кои сме остаиле миљони…не друго ај шо не им текнуе да те почастат кафе(за нашиве угоститељи зборам) туку како ќе искочиш уште па и ќе те лајат на кој ќе стигнат.

Наравоучение: не е до верата, националноста, до местото и остали слични ствари, да се разбереме,
до чоекот е…или го бива или не.

Станува збор за Restoran Sedra, прв пут у живот седнуем таму, секоја чест за момците.

‪#‎ФалаМногуПријатно‬

Посетено 106.703 пати

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 4

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

aniwatch app AniWatch BANANA FISH

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 23

dubbed anime AniWatch Naruto (Dub)