ОДВРАТЕН СОН

Заспиваш…
Заспиваш,
кога сакам да те сакам.
Ми вртиш грб…
Ми вртиш грб,
кога сакам да те бакнам.
А знаеш ли дека
го чувам како единче
делот од постелата
на која бевме среќни.
Се помалку го има…
Затоа го нарекувам “дел”.
Има само некој чудни
воздишки што полека
ме полудуваат.
И прашањето…
-“Ме гушна ли ноќеска”?
Кое не знам
како да ти го одговорам.
Во сонот или на јаве
дал те гушнав?
(се прашувам)
И…
Додека ти кажувам
дека тоа е СЈАВЕ,
чудна болка имам,
болка чудна,
баш по целиот живот.

Посетено 483 пати

Watch Momotaro the Undefeated Episode 1

Website https://wcostream.cc: Watch Black Lion (Dub) wcostream Episode Full watch anime online

UFO Robo Grendizer (Dub) (https://twistmoe.net/m/vEZk) Episode 33

4Anime: Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans anime episode 25 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation factor of hope

Aytoloja: http://www.aytoloja.org/jforum/user/editDone/162644.page

Metooo: https://www.metooo.io/u/gogoanimelol