Никој не сака оправдувањe, туку бара материјал за озборувањe! Живеете еднаш и за себе, а не за другите!

Ако се здебелиш: Лел, да не си трудна?
Ако ослабеш: Леле, да не си болна нешто? Да не имаш некакви јадовии?
Ако си пицната: За кај си се дотерала?
Ако си во тренерки и пунџа: Што си ма ваква како од вода однесена?
Ако си секси: Зошто провоцираш?
Ако си наоблечена: Да не се закалуѓери?
На сето ова одговорете: Да не ти е гајле! Пошто никој не сака да слуша оправдувања, туку да има материјал да озборува. Живеете еднаш и за себе, а не за другите!

Марија Прличкова

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Посетено 229 пати

Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 12 at website https://animefreak.ws. See more animefreak avatar

Interspecies Reviewers Episode 12 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime demon slayer