Никој не сака оправдувањe, туку бара материјал за озборувањe! Живеете еднаш и за себе, а не за другите!

Ако се здебелиш: Лел, да не си трудна?
Ако ослабеш: Леле, да не си болна нешто? Да не имаш некакви јадовии?
Ако си пицната: За кај си се дотерала?
Ако си во тренерки и пунџа: Што си ма ваква како од вода однесена?
Ако си секси: Зошто провоцираш?
Ако си наоблечена: Да не се закалуѓери?
На сето ова одговорете: Да не ти е гајле! Пошто никој не сака да слуша оправдувања, туку да има материјал да озборува. Живеете еднаш и за себе, а не за другите!

Марија Прличкова

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Посетено 306 пати

AnimeBee: Seikai no Monshou Special anime episode Full online free at https://animebee.to gogoanime

Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen Prologue - Sakura to Futatsu no Kuma (https://animeflv.uk/m/6kll) Episode Full

AnimeKisa: Iya na Kao sare nagara Opantsu Misete Moraitai 2 anime episode 6 online free at https://animekisa.in dubbed anime

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/animeflixnl

Ultimate-guitar: https://www.ultimate-guitar.com/u/gogoanimelol