На здравје!

na zdravje_majkatiitatkoti

На сите кои во моментов
се смеат, се бакнуваат,
си подаваат раце, се бодрат,
му се радуваат на мигот, пеат под туш,
освојуваат планини или се сончаат,
кои слушаат музика со љубовта.
На концерти, во кафичи, дискотеки…
на сите кои уживаат, каде и да се.
На сите кои брзаат да се вратат дома
и на оние кои токму сега бегаат.
На оние кои водат љубов (алал да им е).
На артистите кои си точат пијалак
по добрата претстава, свирка, песна…
На сите кои во кафеани го слават
крајот на уште една работна недела,
им наздравувам со високо
крената чаша.
Животот, на моменти,
и покрај сите гоменици,
може да биде многу убав.
Им наздравувам на сите
кои вечерва безрезервно
уживаат во него.

Посетено 2.288 пати

Hot Minute: Gudetama Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch Burn the Witch aniwatch Episode 3 watch anime

The Brave Fighter Exkizer Episode 48

KissAnime: Michel anime episode 26 online free at https://kissanime.mx kissanime twitter

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/animeflixnl

Qooh: http://qooh.me/gogoanimebe