За човечноста и помошта ..falemenderit!!

sonja poplava
Фото: принтскрин од видео на zlatkod82
..водата дојде до бравите на возилата..го гледав возилото пред мене како плови..до нас возилото се наполни со вода и го префрли бран на другата лента, а внатре мајка со малечко дете..некако стигнавме до еден безбеден дел (надвозникот кај хотел Континентал), а потоа уште една поплавена улица..ни ваму, ни таму..Голема Благодарност до група граѓани кои самоиницијативно излегоа боси до половината во вода и на македонски и албански јазик не упатуваа каде да скршнеме да се искачиме на повисоко и да избегнеме тонење, и насока како безбедно да продолжиме..не утре, овој ден сакам да им се заблагодарам за човечноста и помошта ..falemnderit!!
Соња Ајановска
Поплава на паркинг во Ново Лисиче- Скопје 25.05.2014
[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=eTOtoJ8UouU[/youtube]
Посетено 28.224 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 16

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

Dragon Ball Super

anime heaven au AnimeHeaven Komi Can’t Communicate

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable