Вистина…што беше тоа?!

[fblike]Отец, зошто си тажен?
– го прашал еден монах својот старец.

„Луѓето заборавија како да ја гледаат вистината. Три пати ви покажав бела наметка со флека на неа. И ве запрашав, ‘Што гледате?’ ‘Нечиста флека’, рече секој од вас.

А никој не одговори – бела наметка.

Посетено 2.173 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 3 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime haikyuu

Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 78 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll account list