ВИДЕО: Раде Шербеџија за Влатко Стефановски

Вака изгледа текст кога се пишува со љубов и почит и од срце, а не по протокол.

Раде во Скопје си доаѓа како дома, всушност он не си ни оди, само се враќа, дома. Си има многу другари и стари и млади, си знае да седне по принципот на скопска шема, да заглави со Медо-Горјан Тозија, Ана и Јана Стојановска, Влатко Стефановски….. ќе ни отиде денот ако ги редиме сите пријатели ….и кај Чамо и во Сокаче и во Џубокс….со пијачка да го превртуваат уметничкиот свет, да им доаѓаат идеи за Ослободување на Скопје(неговиот нов филм), да се сеќаваат на времето кое се мери “Пред и По Дождот” на чаробњакот Милчо….беше виден и во Кала, а останаа само фотографиите и убавите спомени од кај Мајка Ти и Татко Ти.

Да си ни жив и здрав Раде, македонецу наш.

rade_kaj_majkatiitatkotirade_kala_majkatiitatkoti

Некогаш и Негде…во Скопје. 🙂

Посетено 955 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeDao: Senran Kagura Specials anime episode 6 online free at https://animedao.nl animedao kissanime tv

AnimeTV: Prince of Tennis: National Championship Chapter anime episode 13 online free at https://animetv.cc ha anime tv

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

Welcome to the JAPARI PARK Episode 36

Flipboard: https://flipboard.com/@animeflixnl

Pozible: https://www.pozible.com/profile/gogoanimebe