КИРИЛ ПОП ХРИСТОВ

utrinsko kafe baner CRN tenokKIMBO LOGO banner

КИРИЛ ПОП ХРИСТОВ
КИРИЛ ПОП ХРИСТОВ
..а јас своето утринско кафе го сркам заедно со мојот пратилац – ДрKawawa Xipixapa, кој секогаш насмеан ми го принесува, кога ќе почуствува дека се будам. Овде е ужасно неучтиво да пушиш цигара со кафе…(што ми многу тешко паѓа)..но затоа dr. Kawawa нуди адекватна замена (!)….повеќе немам потреба за никотин…но затоа имам потреба да се фатам за блендер и убрзано да му сместам: 2 – маракуи 2 – поморанџи 1 – лемонета 1/2- манго …… затим брзо компактна компатибилна мешавина од camarôn (шкампи),…concha (посебна врста школки)…ostras (остриги)…и наравно 1 по гооооооолемо зрно “ориз” . ..И така учам како е да се живее изузетно здраво! ….веома необично – но извонредно задовољавајуче.

seafood_kili_majkatiitatkoti cveke_equador

Посетено 3.751 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!