ЕРОЛ МУМИНОВИЌ

utrinsko kafe baner CRN tenokKIMBO LOGO banner

Ерол Муминовиќ Вип Оператор
Ерол Муминовиќ, Вип Оператор
Мојот утрински ритуал со каето умре со последното кафе од тетка Душка додека работев во Проксима. Влегуваш на работа и те дочекува Дуци со насмевка, што значи се е спремно. Десктоп а не лаптоп, весник да се исцрнат прстите од оловче и турско кафе со кајмак што може да издржи џамлија да не пропадне и пепељара спремна да прими една кутија цигари. Сега станувам и како начитан од порталите пијам цеден сок, овесна каша и следи кафе од кафемат. Како и се во градов и кафето не е тоа што беше.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=FlhLs3HT9Ak[/youtube]

Посетено 1.428 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!