БОГДАН ИЛИЕВСКИ

utrinsko kafe baner CRN tenokKIMBO LOGO banner

БОГДАН ИЛИЕВСКИ
БОГДАН ИЛИЕВСКИ  

Има едно посебно чувство кога преминуваш некој од мостовите на Вардар во 8 наутро под зимско сонце со супер музика на радио. Знаеш дека е понеделник и дека лудилото само што почнало. Знаеш и дека се ќе е океј. И да си бил недорасонет или мамурен или непотребно нервозен, кога возиш по мост со благ успон над големата вода, има ваљда некои космички вертикали кои те шибаат во еден таков плус да би можел да споиш рационален и ирационален број во некаква задача од колоквиум на ПМФ.
Во такви моменти, целата котлина е како една шолја, а миксот на сонце, вода, супер песна и стотици илјади мравки кои си ја тераат својата борба е сето кафе кое ти треба. Моментално чувство на семоќност. Па после долетуваш до раскрсница со џандар кој го пропушта Трајко од Ѓорче до Центар и сфаќаш дека си симнат од мостот.
Нема везе. Тука е. Ќе го пројдеш пак кога сакаш.

Посетено 2.274 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

anime sites. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch animes AnimeFreak How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 5

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

AnimeFreak Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

english dubbed anime AnimeFreak The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants