На денешен ден: Панчев, Sвезда…Шампиони

Црввена Sвезда на денешен ден во 1991 стана европски фудбалски шампион…
zvezdaНашиот Дарко Панчев го постигна решавачкиот гол за победата од 5 : 3 на пенали.
zvezda sampioni pancev platiniНа денешен ден, пред точно 25 години на стадионот “San Nicola” во Бари, Црвена Sвезда од Белград го совлада Олимпик од Марсеј и стана европски фудбалски шампион.  Дарко Панчев го постигна решавачкиот гол за победата од 5 : 3.
Погледнете го изведувањето на пенали:
[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=XdvUIm7b3u8[/youtube]

border 1-transfer-ABC-za-banner

Посетено 1.814 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!