Тоа се тие кафанско-културолошки разлики

konobar_majkatiitatkoti
Aко на странски келнер му кажеш
„Дечко ај освежи ја масава“
он нормално доаѓа со кофа бајц и четка
и зема да ја префарбува
Тоа се тие кафанско-културолошки разлики
што мора да ги спасиме од глобализација

Посетено 4.253 пати

Watch Case Closed Episode 994 at website https://kissanimeonline.com kissanime one punch man

Yosuga no Sora (https://animeflix.nl/m/jLm) Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix dragon ball z