Шокирачкиот Ефект Од Сечењето На Шумите Низ Неколку Слики

Овие слики на брутален начин ни го доловуваат занемарениот ефект од сечењето на шумите. Креатори се Кети Рој и Пасид Ачара, кои изреволтирани од погрешната ситуација ги пуштат сликиве во прилог на Sunctuary Asia, еден од најангажираните магазини околу зачувување на животната средина. Погледнете и размислете:
 
 

 

 
 
Посетено 251 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://wcostream.cc: Watch Getter Robo Arc wcostream Episode 9 dubbed anime

Website https://animebee.to: Watch ToHeart 2 AD animebee Episode 2 anime stream

AnimeHeaven: The World God Only Knows: Flag 0 (Dub) anime episode Full online free at https://animeheaven.pro anime stream

Watch Infinite Stratos Episode 12

Instagram: https://www.instagram.com/gogoanimebe/

Myanimelist: https://myanimelist.net/profile/animeflixnl