“Selfie” од сега можете да снимате и во 3Д

[fblike]

Дали ова е кулминација на “Selfie” фотографија?

Ако сте голем љубител на “Selfie”, тогаш ова вест

ќе ви биде многу важна …
Сеуште не ја совладавте техниката на Селфито? Не грижете се, овој вид на statement фотографии неодамна доби сосема ново значење во областа на иновациите. Неодамна е претставена Bellus 3D Face Camera, која овозможуваат снимање на 3Д селфи. Тоа е еден вид на прстен кој се инсталира на вашиот паметен телефон или таблет, кој го скенира вашето лице, а за тоа време од вас се бара само полека да ја ротирате вашата глава за да може уредот да ги сними сите ваши контури. Са 20 секунди ќе имате 3D selfie, а најдобро е, со помош на се пополураниот 3D принтер ќе можете  за претстојните карневали да си испечатите маска. Сепак е малку creepy нели? Во секој случај, ако сте љубител на селфи, ова сигурно ќе ве забавува. Уредот се уште не е на продажба, наскоро ќе го има, но се очекува дека цената ќе биде околу 1000 долари.

baner-igor-forza

Посетено 289 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!