РОТЕРДАМ, НАЈДОБАР ГРАД ЗА ЖИВЕЕЊЕ ВО ЕВРОПА

Rotterdam

Британската ацадемија за урбанизам го прогласи Ротердам за најдобар град за живеење во Европа.

Ротердам е крунисан како најдобар град во Европа на Urbanism Awards.
Пост-индустриски град во Холандија победи силна конкуренција како Архус во Данска и Торино во Италија.
Наградата е една од петте дадени на годишно ниво од страна на Академијата да се препознаат најдобрите, најтрајните или повеќето подобрени урбаните средини. Гласањето беше извршено од страна на Академици, секоја награда опфаќа голем број на социјални, економски и еколошки фактори, вклучувајќи ги и доброто владеење и комерцијалниот успех.
Посетено 1.151 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Man Tou Riji Episode 10

AnimeTV: Whisper of the Heart anime episode Full online free at https://animetv.cc boruto anime tv

Isekai Izakaya: Japanese Food From Another World Episode 24

AnimeFLV: Young Herlock wo Oe! Cosmo Warrior Zero Gaiden anime episode 2 online free at https://animeflv.uk anime

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/gogoanimelol

Bbuzzart: https://www.bbuzzart.com/profile/408671