РЕКОРДНО ЗАГАДУВАЊЕ ВО БИТОЛА: Излегувајте надвор само со запалена цигара, советува Филипче

Вечерва воздухот во Битола руши рекорди по загаденост. Како што велат жителите на Битола тие имаат проблеми со дишењето, а не им помагаат ни советите на Филипче да јадат овошје и зеленчук. Сега министерот излезе со нов совет за Битолчани.

„Поради високата загаденост на воздухот побезбедно е надвор да излегувате со запалена цигара и кога таа ќе догори да запалите нова отколку да го дишите воздухот без филтер“ советува Филипче.

Апсолутниот рекорд на Битола

Локалната самоуправа најави низа мерки за да се справи со вонредната состојба и тие ќе стапат заклучно со мај, а граѓаните на Битола најавија протест секој посебно од својот дом затоа што надвор е загадено.

Шок и неверување во новата епизода!  Не ја пропуштајте #Фчерашни во недела – 19:30 Канал 5!

Посетено 311 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 1 at GoGoAnime fruits basket gogoanime

That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (Dub) Episode 5 at Crunchyroll crunchyroll 30 days free trial