Повели Во Хотел Македонија

[fblike]

Хотел Македонија…снимена во последните месеци од минатиот век…идејата светна кај Маџир, на џамче кај него у соба, некаде околу пладне…во последната куќа од Маџир маало. За два саата – веќе ја снимавме кај Тино у студио, а во наредните два, дојдоа преку 30 наши најпознати музичари, кои ми помогнаа да ја отпееме. За тоа време Чоланчевци го снимија и спотот, кој за жал не можеме да го пронајдеме, а кој премиерно беше пуштен на американската CNN…колку и тоа мене да не ми се допаѓаше…спомени.

 

Посетено 1.411 пати

AnimeTV: Kekkou Kamen anime episode 2 online free at https://animetv.cc https anime tv

Saiyuki: Requiem (Dub) Episode 1-a

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFreak: The Otachan Show (Dub) anime episode 4 online free at https://animefreak.ws animefreak one piece

Bitsdujour: https://www.bitsdujour.com/profiles/egSuTy

Animeflixnl webflow: https://animeflixnl.webflow.io/