Нов Хит На Интернет: “Tumblr TV” Како Бескрајна Серија GIF-чиња

[fblike]
Ве предупредуваме, многу е заразно!

Tumblr ги помести границите на концептот на телевизијата! Благодарение на нивната нова услуга корисниците на Tumblr
од сега ќе бидат во можност со часови да ги гледаат
прикажаните gif-ови на телевизијата…
Секој анимиран gif (или мини-видео) трае само неколку секунди, по што следи нов, после тоа друг и така се додека не одлучите дека е доволно. Само однапред да ве предупредиме: Tumblr телевизијата е доста заразна! А особено се опасни gif-овите со хаштаг #wow и #mimimi, но исто така и оние во кои се појавуваат слатките миленичиња или популарните музички и филмски ѕвезди.
Gif-овите може да се гледаат во голем формат на цел екран. Ако сакате да ја зачувате некои gif-ови, на страница Tumblr TV се наоѓа линк до изворот од кој потоа може да го симнете одредениот gif. Овој тип на “телевизија” сега за сега е достапен само во веб верзија, додека мобилната верзија се уште е во фаза на подготовка.
Посетено 469 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Sore Ike! Anpanman: Ringo Boy to Minna no Negai (Dub) (https://gogoanime.be/m/gPRa) Episode Full

AniWatch: Danemon's Monster Hunt at Shojoji anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime stream

4Anime: Masuda Kousuke Gekijou Gag Manga Biyori + anime episode 6 online free at https://4anime.biz watch anime online

Website https://animeheaven.pro: Watch D.I.C.E. (Dub) animeheaven Episode 40 animehaven

Seekingalpha: https://seekingalpha.com/user/54447807/comments

Prsync: http://prsync.com/kissanime/