Никогаш стар за старки

Првите старки ги купив
во Трст, 1978-ма година,
беа црни и високи.
Вчера бев на матурска
во старки, бели и ниски.
Речиси 40 години дружба со
моите стапала, не е мала работа.
Си се замислувам на 80 години,
подгрбавен, бастуносан, во старки
во боја на хортензија, или на иловица.
Или старки во бојата на смртта
(ако таа кучка воопшто има боја) –
можеби во некоја од стоте
нијанси на бледо.

Посетено 809 пати

Watch Yatogame-chan Kansatsu Nikki Episode 12

WCOStream: Haikyuu!!: Tokushuu! Haru-kou Volley ni Kaketa Seishun anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream close enough

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch To LOVE-Ru OVA animekisa Episode 6 animes online

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/animefreakws/post485111770/

Degreed: https://degreed.com/profile/gogoanimebe#/collection