Нешто што се нарекува ПРВИ НА МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА

Сигурна сум дека многу богати и моќни земји ќе им помогнат на Србија, Босна и Хрватска да се справат со кризата и поплавите од библиски размери подоцна.

Но има нешто што се нарекува ПРВИ НА МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА

skopje donira Тоа беа македонците. Нема веќе политика, недоразбирањата се заборавени, а границите избришани. Моќта на обичните луѓе победи. Драги мои американски пријатели, вие често ме прашувате каде е Маледонија. Дозволете ми да ви кажам јасно и гласно! Македонија е првата врата веднаш до рајот. Онаму каде ангелите живеат. И ГОРДА СУМ ШТО СУМ МАКЕДОНКА!

Текстот на Оливера (@justpurpling) во оригинал на англиски јазик може да го прочитате ТУКА

Посетено 1.799 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://twistmoe.net: Watch Tomica Hyper Rescue Drive Head: Kidou Kyuukyuu Keisatsu (TV) twistmoe Episode 37 anime twist app

Website https://4anime.biz: Watch D.C.S.S. ~Da Capo Second Season~ 4anime Episode 26 4anime in english

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

WCOStream: My My Mai anime episode 4 online free at https://wcostream.cc anime online

Themehorse: https://www.themehorse.com/support-forum/users/animeflixnl/

Longisland: https://www.longisland.com/profile/gogoanimebe