Не е тешко да станеш. Тешко е да ОСТАНЕШ

Фејсбук статус: Тоше Поп-Симонов

memorija tose pop simonov_majkatiitatkoti[fblike]

Не е тешко да станеш.
Тешко е да ОСТАНЕШ.
“Меморија” вечерва го положи најтешкиот испит – филтерот на времето.
После дваесет и кусур години пауза направија концерт по сите светски стандарди, на кој дојде река од илјадници луѓе.
Два саата бендот свиреше, публиката пееше на цел глас.
Можете да не ја сакате македонската рок и поп музика
ама ова вечерва беше потресно.
Концертов беше историски.
На целата екипа и’ честитам од срце.
Перо – Kamikaza друже, ти се восхитувам на силата, ентузијазмот и вољата.
Живи и здрави да сте, утепавте вечерва.
Тоше Поп-Симонов

Alfa-GooolemNovogodisenPopust-2017-11-16-1180x90

Посетено 1.079 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Dragon Ball Super (Dub)

watch animes Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

watch subbed anime Your Lie in April

online anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

online anime Attack on Titan Season 3 Part 2