Не бев на Жељко, не сум сељак…жими се!

zeljko_majkatiitatkoti
Фото: Утрински Весник

Не ја  слушам неговата музика, не идам на неговите концерти, не, не ми е намерата да го бранам Жељко Јоксимовиќ пошто ич не ми е гајле за него, а уште помалку сакам да се замарам со оние што не го сакаат.
ОК е, не го сакаат, ама сакаат да не бидат сељаци окривувајќи ги сите оние кои му биле на концерт дека се, да, дека се сељаци.
Кои сте бе вие толку музички наобразовани и префинети скопјанчиња…многу ли ве има такви, незнани и знани?!
Со ова моево, кажаново за вас, се надевам дека ќе ме сврстите у група полусељаци, ако уопште постои таква.
Градов е таков…или си сељак или не.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=Sq9oR9x171w[/youtube]

Посетено 6.323 пати

AnimeDao animedao official site: Watch The Misfit of Demon King Academy Episode 4 (https://animedao.nl/m/63JA/ep-4)

4Anime boku no hero academia 4anime: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://4anime.biz/m/Rjdd) Episode 13