Модната Елита На Настанот Во Чест На Даша Жукова

Во организација на Wall Street Journal

Lauren Santo Domingo, Kristina O'Neill & Derek Blasberg Celebrate Dasha Zhukova's WSJ. Magazine CoverМинатата ноќ во Париз се одржа церемонијата во која Кристина О’Нил, Дерек Бласберг  и Лорен Санто Доминго го претставија новото издание на списанието, чија корица ќе ја краси
Даша Жукова со Рем Колхас.

Откако  весникот The Wall Street Journal објави дека на насловната страница на најновиот број ќе се најдат Даша Жукова и Рем Колхас, со нетрпение конечно беше дочекан новиот број. Во него можете да ги најдете сите вести поврзани со проектот културен центар Garage и реконструкцијата на објектот која ја води архитектот Рем Колхас.
Како што претходно беше најавено, Garage треба да се преселат на нова локација, имено целиот павилјон  ќе биде лоциран на местото на некогашниот ресторан
All Seasons.
Списанието The Wall Street Journal по ниедна цена не сакаше да ја пропушти оваа можност и овој значаен проект, како и достигнувањата на Даша Жукова и Рем Колхас во промоцијата на современата руска култура, на која и е посветен целиот број.
Даша Жукова
Даша Жукова
Имајќи во предвид дека големите имиња од светот на модата и културата моментално се во Париз на Paris Fashion Week, редакцијата на WSJ редакцијата одлучи да ја искористи можноста за да го промовира својот нов број. Дали  треба да се спомене дека на церемонијата организирана од Кристина О’Нил, Дерек Бласберг и Лорен Санто Доминго се појавија речиси сите членови на модниот и културниот свет на денешницата, почнувајќи од Карл Лагерфелд, чест посетител на бројни забави, се до Наоми Кембел.
Lauren Santo Domingo, Derek Blasberg, Kristina O'Neill, Daša Žukova, Karl Lagerfeld
Lauren Santo Domingo, Derek Blasberg, Kristina O’Neill, Dasha Zhukova, Karl Lagerfield
Naomi Campbell
Naomi Campbell
Caroline de Maigret
Caroline de Maigret

 

Mark Ronson
Mark Ronson
Karl Lagerfield
Karl Lagerfield
Carine Roitfeld
Carine Roitfeld
Tim Blanks
Tim Blanks
Karla Otto
Karla Otto
Anna Wintour and Dasha Zhukova
Anna Wintour and Dasha Zhukova
Edward Enninful
Edward Enninful
Margherita Missoni
Margherita Missoni
Riccardo Tisci
Riccardo Tisci
Alber Elbaz and Natalia Vodianova
Alber Elbaz and Natalia Vodianova
Joséphine de La Baume
Joséphine de La Baume
Joan Smalls
Joan Smalls
Rick Owens and Michele Lamy
Rick Owens and Michele Lamy
Delfina Delettrez
Delfina Delettrez
Посетено 425 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!