Комшиски Муабети, Симфонија Од Епитети

[fblike]koza_majkatiitatkoti
-здраво комшија, може едно прашање?
-да кажи
-а бе стварно му умрела козата на комшијата
од 11-ти, цело маало збори за тоа?
– стварно
-Не знаев дека имал коза, кај ја чувал, на балкон?
-Не бе, така ја викаше жена му – „козо една“
-ааа тоа било, значи ако слушнам дека
умрело некое ѓубре тогаш на него се однесува
-Зошто ѓубре?
-Па така жена му го викаше
-Леле, ептен се катастрофа
-Баш … а знаеш како тебе те викаат во маало?
-не
-Мрсул
-Јас Мрсул?
-Па да, стално ти течат мрсули и не ги ни бришеш
него ги лижеш
-Па што, слатки ми се..а тебе што те викаат Чвор?
-какоо?
-Чвор..пошто многу си смотан
-Хаха поштено ..што маало ќе бевме!
-Ептен, a онаа Гускана од 6-ти?
-и Муфљузон карши неа
-и оној Лева рука-десни џеб што е нон-стоп по затвори
-а Твор?
-и браќана Ушљакот и Клемпавиот
-и онаа Уста-чорапа и синот Доберман
-и Џогерот со жена му Џогерица
-и оној Ножот за бурек
-и Папагалот
-чекај малце, знаеш некого по ИМЕ?
-хмм да ми текне…не знам никого, а ти?
-ни јас…да се упознаем, јас сум Зоки
-значи Зоки Смотаниот, јас сум Љупчо Мрсулот, мило ми е,
него знаеш дека Лубеницата ќе се разведува
од Бубуљицата?
-ма не е можно, што збориш?
-да бе, ја фатил како го вара со Хилтата
-страшно….а ти текнува на онаа Карамбол,
баш ми е жал што се пресели,
ептен згодна беше
ама колите лом ни ги правеше, толку да се
немало осет за паркирање!
-а мене ми фали Радодајка
-ама среќа цајканон Китка-Матка си отиде
-даа и онаа Сармата, посмешна фризура не сум видел
-и……
Посетено 840 пати

anime stream. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 144

anime stream BANANA FISH

watch anime dub 4Anime WONDER EGG PRIORITY

4Anime Gintama

4Anime Death Note Episode 33