Хороскопските знаци и пролетното чистење

Хороскоп за 17-та недела: Шкорпиите се напорни, Стрелците и Лавовите се фалат дека никој не чисти како нив, а Овенот е веќе во авион.
[fblike]
Овен
Разгледуваат низ домот за да се уверат дека валканото не се гледа и го фаќаат првиот авион без план за конечна дестинација.

Бик
Прво го чистат фрижидерот а најмногу складираат во стомакот. Не чистат, туку фрлаат. Сепак, на крај, сè што сакаат да фрлат ќе заврши како голем куп во подрумот.

Близнаци
Пред да започнат со чистење, пијат алкохол за да се опуштат малку и да им тргне чистењето со лесно. Два часа подоцна, тие се на телефон, а секој дел од домот е порастурен од претходно.

Рак
Купуваат нови украсни перничиња за во дневната соба и тука завршува нивното пролетно чистење. Нивното мото за чистење е – ако не се гледа, тогаш е средено.

Лав
Тие темелно и посветено чистат, но само кога сакаат а не кога треба, така што, ако сите чистат во пролет, тие најверојатно нема. Откако ќе исчистат, ќе се фалат дека никој не чисти толку добро како нив.

Девица
Тие никогаш не престануваат да чистат, така што не им прави разлика дали е пролет или зима. Пуштаат гласна музика и уживаат при секоја пребришана плочка во кујната.

[button color=”#fff” background=”#3A1B5A” size=”large” src=”http://pharmanews.mk/horoskopskite-znaci-proletnoto-chistenje/”]погледнете како чистат останатите 6 хороскопски знаци[/button]
test baner cist text

Посетено 740 пати

Pharmanews.mk

Pharmanews.mk

Pharmanews.mk е портал кој обработува поширока тематика во доменот на медицина, фармација, исхрана и сл. и е наменет за широка публика која се интересира за своето здравје и исхрана со посебен фокус на медицинските работници.