Горјан Тозија напраи ГИТЛА од кај филмаџиите

Горјан Тозија – Медо се повлекува од претседател на филмските професионалци

tozija_medo_cannes

 На Годишното собрание на Друштвото на филмски професионалци на Македонија биле усвени годишните извештај за работата на претседателот на ДФПМ, Горјан Тозија и Директорот на ИФФК “Браќа Манаки”, Лабина Митевска.

Но претседателот на Друштвото, Горјан Тозија најавил дека се повлекува.
Goran_Tozija_MedoТекстот од  a1on.mk во целост може да го прочитате тука

Посетено 809 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

KissAnime kissanimedub: One Punch Man Episode 12

AnimeTV good anime tv: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 8 (https://animetv.cc/m/9ko4/ep-8)