Гестот на оваа жена никого нема да остави рамнодушен!

Гестот на оваа жена чиј идентитет е сокирен за јавноста, односно можеме да ја видиме само нејзината малечка фоторафија од социјалната мрежа Фејсбук, никого нема да остави рамнодушни.

Имено, жената е подготвена да плати летување за некое семејство.

Не можевме, а да не го споделиме овој прекрасен гест на оваа жена, кој беше споделен од страна на Маргарет Курт, хуманистка кој честопати се среќавала на социјалните мрежи како ја нуди својата безрезервна помош.

Честитки до честот, во продолжение погледенете го разговорот на Messanger:

Коментарот на Маргарет звучеше вака:

Кога утрото ќе ви започне вака 🤗🤗🤗
“Немам ништо за издавање и сместување… но ете можам да платам едно летување за некое семејство…”

Но имаме уште многу семејства кои се надеваат и чекаат на хуманоста и луѓето со големо срце. Секој заслужува одмор, секој родител сака да го однесе неговото дете на одмор, но како? Како кога можностите не им дозволуваат да помислат на одмор, не па да ги однесат. Знаете дека имаме семејства и деца кои не знаат што е тоа одмор?

Е па ајде заедно да направиме промена и да се организираме. Нека оваа порака што ја добив утрово ви биде предизвик на сите вие кои издавате апартмани, кои нудите хотелско сместување, туристички агенции, ресторани превозници….

Знам дека можеме ова лето да бидеме насмевка и радост за некое семејство. Пишете ми во порака и заедно да организираме едно среќно и убаво лето за некои семејства.

Посетено 246 пати

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

AnimeFreak Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

AnimeFreak Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 2

AnimeFreak Redo of Healer

AnimeFreak Josee, the Tiger and the Fish