Елитниот Хотел Zürserhof Е Добро Чувана Австриска Тајна

Се наоѓа на само неколку минути пешачење од светскиот скијачки центар Zürs
Zürserhof-pocetna_majkatiitatkoti
Хотелот Zürserhof ужива во традицијата на австриското гостопримство
кое 
ги мами странските туристи во овој прекрасен дел од Европа
повеќе од еден век,  кај некои гости довербата кон него трае
повеќе од 20 години
Веднаш до падините на популарната австриска ски област Arlberg , во малото место Zürs, инаку хотелски комплекс, кој благодарение на ски-центрите во зима е преполно со живот, сместен е прекрасниот Zürserhof, хотел со пет ѕвездички, кој освен стандардното сместување нуди голем спа центар, гурмански ресторан и подземен паркинг.
zurse1
Хотелот располага со 96 соби и апартмани уредени во традиционален алпски стил, а пространите соби освен што нудат зачудувачки погледи на околните планини, ќе ви понуди услуги на личен батлер кој ќе ги задоволи сите ваши потреби.
soba1
Хотелот може да се пофали со простран спа центар од 3200 квадратни метри кој се состои од 10 соби за wellness и различни третмани за убавина, сауни кои се протегаат на 350 метри квадратни, спа област наменети само за дами, и просторија со жешка купка со прекрасни панорамски поглед. Во понудата на спа центарот е исто така вклучена и посебна соба за релаксација со отворено огниште, бистро и spa shop, а постојат и посебни третмани наменети само за млади и деца.
soba3
Ресторанот ќе ви посака добредојде со традиционалните австриски специјалитети и специјално осмислени тематски вечери, за секојдневното уживање во добро расположение се грижи музика во живо во longe bar-от.

restoran1

restoran2

restoran3

restoran4

restoran5

restoran6

restoran7

restoran8

restoran9

restoran10

 

Посетено 667 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!