Еден шатор и многу планини

Карол Најнартовиц од Полска веќе шест години шета по различни планини во светот и го фотографира својот шатор на секоја од нив. Преферира слика на изгрејсонце и зајдисонце па затоа секогаш одбира добра локација за постаување на шаторот. Уживајте во серијалот од фотки насловен како ‘мобилен дом’.

 

Посетено 375 пати

AniWatch dubbed anime: Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 12 (https://aniwatch.pro/m/Aaeo/ep-12)

WCOStream wcostream attack on titan: Watch One Piece (Dub) Episode 576