Сакав…

baknez-pocetna_majkatiitatkoti
Сакав вечерва
да ти ја напишам
Најубавата песна
Што ја умеам.
Не ми оди.
Ми фалат зборови,
се изгубија по патот
на твојата љубов.
Некои се изгубија на усните.
Некои на вратот,
на градите останаа некои,
на стомакот,
на нозете.
Па си велам,
ако не ми оди со пишувањето,
ми оди со бакнувањето.
Посетено 723 пати

Top wo Nerae! & Top wo Nerae 2! Gattai Movie!! Episode 2

Website https://animeflv.uk: Watch Clockwork Planet animeflv Episode 12 watch anime dub

Website https://animepahe.cc: Watch Biohazard: Damnation (Dub) animepahe Episode Full gogoanime

Website https://wcostream.cc: Watch Arei's Mirror ~ Way to the Virgin Space wcostream Episode Full watch anime dub

Designcontest: https://www.designcontest.com/client/kissanimemx/

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/gogoanimebe