30 години од легендарната ”Бушава Азбука”

Триесет и втората епизода се состоеше од грешките при снимањето на серијата

busava azbuka-pocetna_majkatiitatkoti

Легендарното ремек-дело во режија на Слободан Унковски и по сценарио на Горан Стефановски  ”Бушава Азбука” слави јубилеј 30 години постоење.

Програмата беше насочена кон детското образование и запознавање со македонската книжевност, култура и традиција преку медиумите на музика, цртан филм, итн. Вкупно имаше 31 епизода со просечно траење од 29 минути, посебно посветени на буквите од македонската азбука. И додека во моментот сме константно труени со современи квази-проблеми, многу од нас ќе се сетат на главното интро:” O O, ВРЕМЕ Е ЗА БУШАВАТА АЗБУКА!!!”

Феноменалната музика од Ана, Бодан и Влатко

Посетено 6.496 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://kissanime.mx: Watch Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man (Dub) kissanime Episode Full anime sites

Watch The Amazing 3 (Dub) Episode 52

GoGoAnime: Naruto: Shippuden the Movie (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be anime websites

Website https://animebee.to: Watch Starry Tales: Seiza wa Toki wo Koete (Dub) animebee Episode Full stream anime online

Hub docker: https://hub.docker.com/u/kissanimemx

Trepup: https://www.trepup.com/gogoanimelol/