Убавино

Напишано во една од собите на прилепскиот хотел “Липа“,
за време на театарските игри “Војдан Чернодрински“.

Еден стар поета, што не знаеше да лаже, премногу често се осмелуваше да каже:

“Убавино, ти ме заморуваш веќе…“

Нека остане чиста суетата твоја, ти мене ме одмораш…убавино моја.

1992, Прилеп…

Посетено 3.114 пати

Website https://gogoanime.be: Watch Inferno Cop gogoanime Episode 13 gogoanime attack on titan

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

ANIMEFLIX: Ys anime episode 7 online free at https://animeflix.nl animeflix the promised neverland

Watch gdgd Fairies 2 Episode 12

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/gogoanimebe/designs

Blogfreely: https://blogfreely.net/animefreakws/animefreak