ПОБЕДА!! Македонија ја згази Украина во последен момент! (ВИДЕО)

 

View this post on Instagram

 

Победа!!!

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Македонската ракометна репрезентација во меч со исклучително драматичен финиш ја победи Украина со 26:25, Кире Лазаров со гол во последната секунда го донесе големиот триумф.

Посетено 2.110 пати