УЛИЦА ДИШИ ДЛАБОКО: Тамара – Тажна љубов, среќна песна (Видео)

TAMARA TODEVSKA – TAZNA LJUBOV, SREKNA PESNA

TAMARA TODEVSKA – FACEBOOK FAN PAGE:
https://www.facebook.com/tamaratodevs…

Posted by Добра Музика on Thursday, April 30, 2020

.
Еј, многу песни сум отпеала,
и баш сите мои стихови,
сите биле љубовни,
полни со депресија и тага…
и една лага голема.
Тогаш нека чујат сите што ги боли
болката што нема име,
тажна љубов, среќна песна,
еве ти, слушни ја.
Еден ден ќе ме молиш, ќе ме сонуваш,
баш тој ден ќе ме сакаш и прогонуваш.
Ти и јас, такво нешто не се случило,
а кај си,
и што си,
со кого?

Не сакам да знам, не сакам да знам…

Посетено 628 пати

AnimeFLV: Photon: The Idiot Adventures (Dub) anime episode 6 online free at https://animeflv.uk english anime

Website https://wcostream.cc: Watch ChäoS;Child: Silent Sky (Dub) wcostream Episode Full mickey and the roadster racers wcostream

https://twistmoe.net watch anime dub

KissAnime: Absolute Duo (Dub) anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanime official website

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/HKGTQUMQFMX2?relProf=1

Docs google: https://docs.google.com/presentation/d/1rbnFiDlq2PXoXfpLEI5TqdfQnjUziHgQATRmL_0eCfE/edit?usp=sharing