Прашање до нашите инфлуенсери


За нашите инфлуенсери прашање :

Каков influence оставате и која ви е групата на луѓе што треба тоа да го прати кога:

Пиете по две три чаши алкохол и после со детето у кола си возите дур се снимате?
Телефон у рука, алкохол у тело и дете у кола.
Одлично.
Не е за колку телото ви толерира туку одговорност ви е или? Безбедност.
Инфлуенсери сте за добро или лошо?

Тука една чаша дур возиш и затвор!
Глупост е тотално.

Друго додека зборите за вакцини и небезбедни работи што му штетат на вашето дете, зошто тоа го правите дур пушите и дур сте трудни до зуби м?
Ептен ми е контрадикторно, кога се грижите за здравјето на детето, а вие у првите недели му оштетувате органи!

Си прашувам само, да не почнете со напад одма.
Не прашувам поединци, и сакам да чујам најрелевантен одговор.
Запознав една прекрасна девојка Martha Graeff доста познат модел и social media influencer
Постовите се за јога, организации за болни дечиња, донации за школи,
Не sponsorship и free staff, прекрасна и ни малку арогантна што ја прави да биде  influencer for good.
Вие? Што ширите?
Еве пример направивме доста акции за дечиња ниту еден од тие инфлуенсери не се јави!

Cool сум и ги разбирам сите потреби на пороци, ама едно ако збориш и после три секунди друго праиш не ми праи смисла ама ич.
Напаѓате за да не ве нападнат први или ?
Релевантен одговор сакам. За други одговори не се ни мачете please.

 

Фејсбук статус: Мила Арсовска

Посетено 218 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Attack on Titan Season 3 (Dub)

free anime online JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

4Anime Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 4

4anime.biz Boruto: Naruto Next Generations

4Anime Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 10