Утринско кафе со Зоран Спасов – Sоф

06:30. Шо би рекол Зеко – Стануем сабајле, нешто ме мучи… И мене ме мучи, сине – имам 15 кила вишак. Се качуам на статично бицикло и цепам петнаес километра или цирка 300 калории.

07:00 Влагам у кенеф. Прво глеам Гугл аналитики за сите дваесе и кусур сајта што www.clip.mk ги носи под мишка. Кој паднал, кој се качил, кој украл вести…

07:40 Го палам буфчето (иначе апликацијата на Грид), идам директ на најбољи твитои и не можам да се изначудам како овој народ сеуште или уопште има таква смисла за хумор. Туш, брич, Пино Силвестре и се враќам у кревет. Е, тука почнуе драмата; љубената више паркирала монументално и велелепно американо кафе создадено од Гаџиа машинчето што ги претвара мрсните арабика зрнца у божанствен срк. Да снесе чоек. Уз кафето нормално доаѓаат и витамини 50+, шумеќи Це, малце Утринска на Телма или Шареница на eРТеСе (срамота)…
Ова ми е дефинитивно најубавото кафе у текот на денот – сите следеќи се само бледа имитација.

Посетено 2.704 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

4 anime biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english dubbed anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

4Anime Black Clover (Dub) Episode 168

4anime tv 4Anime Hunter x Hunter (2011)

watch anime free Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 4